Monika Kremser

Dyrektor

Absolwentka administracji, detektywistyki i dziennikarstwa, w 2011 roku ukończyła Zarządzanie oświatą. Pracę w Fundacji rozpoczęła w 2007 roku na stanowisku Koordynatora projektu „Nasze Przedszkole”. Podczas swojego dotychczasowego zatrudnienia koordynatorka projektów na ponad 6 mln złotych. W latach 2008 – 2013 Dyrektor Łódzkiego i Mazowieckiego Oddziału Fundacji. Dyrektor Publicznego Przedszkola w Łodzi, od 2013 roku Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Fundacji obecnie zarządzająca 20 placówkami na terenie Poznania i okolicznych gmin. Wraz zespołem utworzyła ponad 30 placówek oświatowych. Laureatka corocznych nagród Zarządu oraz prestiżowego wyróżnienia Primus inter pares wręczanego z okazji 10-lecia działalności Familijnego Poznania. Prywatnie, zawsze w podróży, mama Kingi i Karola.

Zamknij

Beata Wańtowska (Wicedyrektor)

Dyrektor

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego o specjalizacji – pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Nauczyciel dyplomowany z 20 letnim stażem pracy. Od 2012r nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole  Pedagogicznej w Szczecinie. Autorka licznych publikacji dla nauczycieli w miesięczniku „Bliżej Przedszkola”. Realizatorka nowatorskiej metody Domana dotyczącej czytania globalnego dla dzieci najmłodszych. Od wielu lat w swojej pracy prowadzi warsztaty i zajęcia  dla nauczycieli i studentów dzieląc się swoim doświadczeniem. Współpracuje z Wyższą Szkołą Humanistyczną TWP w Szczecinie prowadząc zajęcia dla dzieci w Dziecięcym Uniwersytecie Humanistycznym. Doskonaląc swój warsztat pracy uczestniczy w wielu formach doskonalenia  zawodowego. W 2014 r uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Szczecina za szczególne osiągnięcia pedagogiczne. W codziennej pracy szanuje emocje i uczucia dzieci, ceni sobie ich radość i twórcze podejście. W życiu prywatnym aktywnie spędza czas na rowerze przemierzając szlaki rowerowe, zwiedzając ciekawe zakątki w naszym kraju i w Europie.

Zamknij

Anna Mazur

Nauczyciel

W 2012 roku  ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Szczecińskim na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Następnie kontynuowałam naukę w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum na kierunku: Diagnoza i Terapia Pedagogiczna.
Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam podczas praktyk pedagogicznych oraz wolontariatu odbywającego w przedszkolu publicznym w Szczecinie.
W pracy z przedszkolakami koncentruję się na odkrywaniu potencjału, jaki kryje się w każdym dziecku. Swoje działania ukierunkowuję na rozwijaniu dziecięcych uzdolnień i zainteresowań. Staram się, aby zajęcia odbywały się w przyjaznej atmosferze sprzyjającej wszechstronnemu rozwojowi dziecka.
Lubię czytać książki, spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu oraz wędrować po górskich szlakach.

Zamknij

Halina Filipiak

Pomoc nauczyciela

Odkąd sięgam pamięcią dzieci były magnesem do którego zawsze lgnęłam. Oddziaływanie było wzajemne bo i dzieci zauważały mnie gdziekolwiek się pojawiłam i szybko nawiązywaliśmy bliski, serdeczny kontakt.

Przebywanie z dziećmi jest cudownym przeżyciem i doskonałym przykładem szczerości, prostoty i miłości. Kocham świat, a wszystkie dzieci w szczególności, bo tak naprawdę to „Tylko miłość jest ważna”.

PS. Uczymy się od dzieci.

Zamknij

Paulina Olszewska

Nauczyciel

„Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi…”

Zainspirowana powyższym cytatem z słynnej opowieści „Mały Książę”, w swojej pedagogicznej misji zwracam szczególną uwagę na wszechstronne zrozumienie dziecka. Zwracając szczególną uwagę na jego indywidualność pod kątem rozwoju psychicznego społecznego emocjonalnego i fizycznego. Codzienna praca z dziećmi to chcieć i móc je zrozumieć. Odejście od dyrektywizmu na rzecz konstruktywizmu, w którym dzieci konstruują świat, w, którym przebywają wspólnie z jego opiekunem – nauczycielem.

Ukończyłam Studia I stopnia w 2013 roku na Uniwersytecie Kaźmierza Wielkiego w Bydgoszczy, na kierunku Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. W tym samym roku ukończyłam Kolegium Nauczycielskie w Wałczu na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, z elementami edukacji muzycznej i plastycznej. W związku, z czym poznałam różnorodne techniki plastyczne w pracy z dzieckiem, jak również wpływ muzyki poprzez umuzykalnianie na jego rozwój. Należałam do chóru akademickiego, z, którym podróżowałam po Polsce i brałam czynny udział w koncertach między innymi z Alicją Majewską i Stanisławem Korczem czy chórem dawnego ASP Poznań. Studia magisterskie II stopnia ukończyłam na Uniwersytecie Szczecińskim na kierunku praktycznym – nauczycielskim Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna w trybie zaocznym.

Podczas realizacji studiów II stopnia pracowałam w Niepublicznym Przedszkolu „Przyjaciele” w Szczecinie, tym samym nabierając doświadczenia w pracy z dziećmi. Poznałam funkcjonowanie placówki przedszkolnej, ważne jej aspekty, a zetknięcie z dziećmi w różnych grupach wiekowych pozwoliło mi na próbę indywidualizacji procesu kształcenia. Pracowałam także, w Publicznym Przedszkolu im. Jana Brzechwy w Szczecinie. Brałam udział w licznych wycieczkach na teranie miasta.

Prowadząc zajęcia z dziećmi lubię dawać im możliwość wyboru. Bardzo lubię zajęcia oparte na empiryzmie i doświadczeniu, na bazie namacalnego poznania świata. Lubię spacery i kontakt z przyrodą. Lubię tworzyć prace plastycznie, i robić „Coś z niczego”. Lubię śpiew i rozwój przez muzykę. Swobodne rozmowy dzieci i poznanie ich poglądów a także opinii. Pasjonuje się w zajęciach matematycznych metodzie paliczkowej, guzikowej i przeliczeniowej na konkretach – wyzwalam zasadę, że matematykę możemy spotkać wszędzie. Lubię metody P. Gruszczyk – Kolczyńskiej.

Praca z dziećmi to praca wyjątkowa, do której staram się podejść z ogromnym pokładem zrozumienia i empatii, zarazem z wielką delikatnością. Zarazem kładę duży nacisk na dyscyplinę w grupie, poszanowanie wspólnych poglądów i wspólnie ustalonego kontraktu pomiędzy nauczycielem a dzieckiem. Jestem chętna do współpracy z rodzicami i wspólnym rozwiązywaniem wszelakich trudności.

Pozdrawiam

Mgr Paulina Olszewska

Zamknij

Kadra pedagogiczna

Monika Kremser

Dyrektor

Beata Wańtowska (Wicedyrektor)

Dyrektor

Anna Mazur

Nauczyciel

Paulina Olszewska

Nauczyciel

Halina Filipiak

Pomoc nauczyciela